Samoca i usamljenost

Učlanjen(a)
03.05.2010
Poruka
25
Samoća je ne mogućnost komunikacije na svakom nivou, a usamljenost je ne mogućnost komunikacije na svom nivou.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Pravite li razliku izmedju samoce i usamljenosti?
Za mene, razlika postoji i to velika.
Samoca je nesto sto cinimo sami sebi, onda kada nam je potrebno. Moze da bude lepa, prijatna, kreativna.
Usamljenost je nesto na sta nas "osudjuju" drugi. Tuzna i ruzna.
Sta vi mislite?

Zapravo, nisu te dve podele toliko razlicite :) Kada zelis da se osamis, ti se sklonis negde, budes sama i osecas se dobro. Osecas se dobro jer si osetila potrebu da se sklonis i bilo ti je u planu da se sklonis i ostanes sama tako da je onda osecaj prijatan, lep, mozes biti kreativna itd. Medjutim, kada to ne planiras a drugi te "osude" na isto to, ti si tuzna i ruzna. Razlog tvoje tuge nije u tome sto su te drugi "osudili" na to, vec je razlog u tome sto nisi planirala osamu :) nego si zelela drustvo. Osecaj tj. emocije koje imamo pri samoci i usamljenosti su nesto sto radimo sami sebi, drugi nas na te emocije ne mogu "osuditi". Mi druge ne mozemo kontrolisati ali mozemo imati uvida u ono sto se desava u nama. Ni samoca - ni usamljenost nisu tuzne ni ruzne. Biti sam moze biti jedno divno iskustvo i nesto iz cega mozemo mnogo toga nauciti.

Ako ne postoji zelja da covek bude sam a sa druge strane nema ni straha od toga da ostane sam i prihvata situaciju onakva kakva jeste, onda ne postoji ni usamljenost, niti samoca. Sami kreiramo i jedno i drugo :)
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.996
Lepo si ovo izložio, u stvari, ispada da sve to mi sami vidimo kao takvo, što u suštini i jeste tako. Stvari jesu onakve kakvim ih sami vidimo.
Al' ipak, za mene je samoća lepša i kreativnija od usamljenosti.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Pravite li razliku izmedju samoce i usamljenosti?
Za mene, razlika postoji i to velika.
Samoca je nesto sto cinimo sami sebi, onda kada nam je potrebno. Moze da bude lepa, prijatna, kreativna.
Usamljenost je nesto na sta nas "osudjuju" drugi. Tuzna i ruzna.
Sta vi mislite?

Slazem se da postoji razlika ali mislim da je,ipak,nas licni izbor i sto se samoce i sto se usamljenosti tice.
Samoca je fizicko stanje (neka moja definicija...) i tu se sa vecinom slazem da je cesto pozeljna.
Usamljenost je,po meni,psihicko stanje,za koje smo takodje sami "krivi",zbog nemogucnosti ili nesposobnosti da se uklopimo.Takodje mislim da je bitno,ako mislimo da nas drugi "osudjuju" na osecaj usamljenosti,da razmislimo kako se mi postavljamo prema drugima i zasto smo "osudjeni".
Sve u svemu,mislim da smo jedini mi sami "krivci" i za jedno i za drugo...
Ko je razumeo-svaka mu cast :)
 
Učlanjen(a)
27.05.2010
Poruka
1
Ok, samoća je fizička stvar, ali ona čini mi se sadrži usamljenost.
Slažem se da je jedan od bitnih faktora osećanja usamljenosti odnos koji (ne)gradimo prema drugima.
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
90
самоћа је добра, ако у њој проналазимо нешто, или некога узвишенијег. нешто што је проверено, истинито-осведочено у времену. онда човек у ствари и није отуђен од другога човека.
усамљеност није добра. (...у-себи-сам-са-собом...) није добро тако живети. последице таквог начина живота су свима нама мање-више познате.
 
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
Samoća je dobra samo kad brojiš pare ili ako se sakrivaš od žene...Za te 2 stvari samoća je izmišljena!!!
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
130
Samoća je s vremena na vreme ok, jer je svima potrebna u ovom ili onom periodu.
A usamljenost je najteža.
 
Natrag
Top