Problem sa jutjubom

Učlanjen(a)
22.09.2010
Poruka
36
Koristim Windows XP i u zadnje vreme imam ozbiljne problemе kad gledam jutjub.
Ponekad se kompjuter sam restartuje kad gledam jutjub.
Najčešćе ukoči slika i zvuk dok gledam jutjub pa moram da restartujem kompjuter.
Kako da rešim taj problem?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
181
Ja sa win8.1 na starijem laptopu nisam imao normalan pristup internetu. Moglo je, ali na guranje. Vjerovatno se moglo podesiti ručno, ali nije mi se dalo pa sam instalirao win10 lite. poprilicno sam zadovoljan. XP odavno nema podrsku.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poruka
3.804
Koristim Windows XP i u zadnje vreme imam ozbiljne problemе kad gledam jutjub.
Ponekad se kompjuter sam restartuje kad gledam jutjub.
Najčešćе ukoči slika i zvuk dok gledam jutjub pa moram da restartujem kompjuter.
Kako da rešim taj problem?

Daj više detalja, ubuduće. Kakva ti je konfiguracija? Jesi li probao neku Linux distribuciju, npr. Linux Mint sa Xfce okruženjem? :)
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poruka
3.804
Ja sa win8.1 na starijem laptopu nisam imao normalan pristup internetu. Moglo je, ali na guranje. Vjerovatno se moglo podesiti ručno, ali nije mi se dalo pa sam instalirao win10 lite. poprilicno sam zadovoljan. XP odavno nema podrsku.

Nema više ni Windows 8.1 podršku, a kamoli taj raspali XP. :D

Nadogradite malo komp, pa instalirajte Windows 10/11, ili jednostavno pređite na Linux. :)
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Mislim da uzrok njegovih problema nije operativni sistem, zapravo siguran sam u to. Naročito ako je (pra)stari računar u pitanju
YT je postao zahtevan, tako da je opterećenje za stari hardver - i za procesor i za grafiku.
Ukoči se slika i zvuk - znači da "zamrzne" od preopterećenja. Najčešće se pregreje (kuriozitet - kad se komp pregreje zamrzne se :D)
Uzroka može biti i najčešće ih je više, a ne samo jedan - staro napajanje (na izdisaju), sasušena termalna pasta na procesoru i grafičkoj, prašina u kompu ... Treba krenuti od čišćenja i zamene termalnih pasti.
U krajnjem slučaju moguće je da su otišli kondenzatori na ploči.

Inače jeste da XP nema više podršku od M$-a i da upravo zbog toga namerno sa mnogih sajtova iizbacuju podršku za njega. Može se instalirati 7-ca koja bi i dalje funkcionisala bez problema na matorom hardveru i na kojoj bi i dalje sve radilo.
Linux je takođe dobra alternativa, ali novija izdanja takođe zahtevaju bolji računar.
Nemaju svi korisnici potrebe za novotarijama, naprotiv.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.09.2010
Poruka
36
Daj više detalja, ubuduće. Kakva ti je konfiguracija? Jesi li probao neku Linux distribuciju, npr. Linux Mint sa Xfce okruženjem? :)
Kompjuter mi je stariji model, kupljen 2006 godine. Nekad je jutjub normalno radeo, odgledao sam bio celu seriju Vratiće se rode bez problema. Sad kad gledam jutjub kompjuter se sam restartuje ili ukoči slika i zvuk pa moram da restartujem. Ponekad radi normalno ali retko kad. Primetio sam da kad se odjavim sa jutjuba i gledam nešto onda za nijansu manje koči slika i zvuk. Majstor mi je rekao da nemože da se instalira Windows 7 zato što mi je kompjuter stariji model. Kad bi ponovo instalirao Windows XP da li bi normalno radeo jutjub?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poruka
3.804
@nevidljiveboje Neće raditi sa XP-om, skoro sam 100% siguran.

Stavi na USB flash neki Linux distro sa XFCE okruženjem (preporučujem Linux Mint), pa otiđi na YouTube i proveri da li sve radi. To je najlakši način da ustanoviš da li je problem softverske, ili hardverske prirode.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Nije do OS-a,imam Win 7 i radi mi You Tube normalno,ali mi je komp novije generacije.U pitanju su Procesor i Grafika,verovatno ti treba i vise RAM memorije.
 
Natrag
Top