Kršćanin se krsti ispovjedajući vjeru u Trojedinog Boga, a adventisti ispovjedajući vjeru u Ellen White

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Koju vjeru mora ispovjediti adventist sedmog dana da bi bio kršten?

Na stranici 78 prvog crkvenog priručnika crkve adventista sedmog dana, jedno od pitanja postavljenih kandidatima za krštenje je: "Vjerujete li biblijskom nauku o 'duhovnim darovima' u crkvi i vjerujete li u dar Duha proroštva koji se očitovao u crkvi ostatka kroz službu i spise gđe Ellen G. White?" (Priručnik, 1932. godina)

P.S. Po ovakvim praksama najbolje ćete razlikovati otpad od Kristove crkve, sektaše. Njima su uvijek njihovi utemeljitelji, iako to nikada neće priznati, važniji od Boga. Ovo je zapravo najgori oblik idolopoklonstva, kada se Boga zamjeni nekom ljudskom osobom. Osim ovog primjera EGWizma, upravo na negiranju Boga nastajale su i "svjetovne sekte" - Marksizam, Hitlerizam, Staljinizam, Lenjinizam, Titoizam itd. I mentalni sklop funkcioniranja tzv. kršćanskih sekti jednak je ovim drugim. Na potpuno isti način funkcionira adventist sedmog dana (EGWist) i, na primjer, staljinist. I jedna i druga osoba patološki su zaljubljenici i ovisnici od svojih idola, prvi u Ellen White, drugi u Staljina.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Antitrinitarci adventisti sedmog dana sve su brojniji

Posljednjih godina u crkvi adventista sedmog dana pojavljuje se sve veći broj antitrinitarističkih publikacija, a to je direktna posljedica činjenice da među adventistima značajno raste broj onih koji promiču odbacivanje vraćanje na arijanstvo, što je posebno eskaliralo u ova posljednja dva desetljeća.

Uspjeh ove arijanske struje među adventistima, najviše se može pripisati njihovom inzistiranju na Ellen White kao svog 'kanonskog' i 'božanski nadahnutog' tumača Biblije. Njima su stavovi Ellen White postali autoritativniji od samog Svetog pisma. Oni, upravo se pozivajući na autoritet Ellen White, i prkoseći biblijskoj istini, Isusa vide kao Mihaela Arkanđela..

Također, njihova Clear Word Bible snažno se promovira od 1994. Danas u Americi gotovo polovica adventističkih domova već koristi ovu adventističku Bibliju za redovito čitanje i proučavanje Biblij, mnogi čak i za proučavanje u subotnjim školama! Crkva SDA je promovirala ovu Bibliju jer su njihova neortodoksna stajališta prevedena izravno u tekst, uključujući stajališta koja su proizašla iz za njih nepropitljive vjere u spise Ellen White. ‘Spisi Ellen White jedini su nepogrešivi tumač biblijskih principa’, deklarirali su adventisti još prije više od stoljeća, tako da je značenje biblijskog teksta relativna stvar, nebitno je što Biblija kaže o Isusu i arkanđelu Mihaelu, jer kada Ellen White kaže da je Isus Mihael, onda je Isus Mihael, tko je Isus da se njega pita je li njemu to paše.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
.

GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih
;

---------------------

1.

Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Bog?

Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam Bog! - ?

2.

Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?

Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?

3.

Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On sve stvorio?

Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?

4.

Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?

Gdje je SD rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?

5.

Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da se ljudi

trebaju Njemu klanjati kao Bogu?

6.

Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi

trebaju Njemu klanjati kao Bogu?

7.

Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Alfa i Omega?

Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam A&0! - ?

8.

Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega?

Gdje je SD rekao – Ja sam A&0! - ?

9.

Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Trojednaki,

BogoČovjek, Bog u tijelu, Bog se rodio, BogoRodica...?

10.

Da za spasenje treba vjerovati da je SIN Yehoshua Pomazanik = Bog?

11.

Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog?

12.

Da za spasenje treba vjerovati u TTT?

-------------

Da li imaš jasne nedvosmislene stihove za gornje???

Jer to gornje je temelj tvoje vjere!!!

Ako ti je to temelj – onda imaš u Bibliji masu takovih stihova.



ALI – ako nema takovih stihova - a NEMA IH –

onda tvoj nauk nije Biblijski.

Onda ti imaš dogmatski nauk – NE-Biblijski.

A pošto NIJE Božji Očev Jahvin,
onda je od Oca Laži!

Biblija jasno kaže na mnogo mjesta -
NE DODAJI NE ODUZIMAJ NE PREKO NAPISANOGA!!!
---------
.
DA LI POŠTUJEŠ SUBOTU – 4.BZ?
-------------------
Da li Subotu posvećuješ Božjem Sinu G Yehoshui pomazaniku ?
ili - kako kaže ZAKON:
IZLAZAK 20,10

A sedmoga je dana subota, počinak

POSVEĆEN JAHVI, BOGU tvojemu.

POSVEĆENA BOGU OCU jedinome YHVH !
?????????
=========
Da li naučavaš da je Božji Sin G Yehoshua = Stvoritelj, ?

ili - kako kaže ZAKON:
IZLAZAK 20,11

Ta i JAHVE je šest dana STVARAO

nebo, zemlju i more i sve što je u njima,

YHVH BOG OTAC JE STVORITELJ !
?????????
=========
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventisti ne ispovedaju veru u Ellen White, vec u Isusa Hrista koji je jedini spasitelj i posrednik pred Bogom.

Rimokatolici upravo ispovedaju veru u ljude, Mariju, svetog Georgija, i ostale nazovi svece.

Evo papske proklamacije iz 2022 godine:

""Vatican Declares Mary is Worthy of Worship and Jesus is NOT the Only way to Heaven""​

PREVOD:

""Vatikan izjavljuje da je Marija dostojna obožavanja i da Isus NIJE jedini put u raj""

A biblija uci da ""NEMA DRUGOG IMENA POD NEBOM DANOG LJUDIMA KOJIM BI SE MI MOGLI SPASTI""

Odnosno, uci u raj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne.
Ti lazes.
A govorim iz licnog iskustva jer meni tu veru nisu trazili.

Osim toga, jedna od biblijskih istina je "duh prorostva u crkvi"

I da postoji takvo pitanje "da li prihvatate istinu o daru prorostva u crkvi" to ne bi bilo pogresno.

Ali, vera u samu Ellen White u smislu nekakve spasiteljke, posrednice, i svetice, tako nesto u Adventistickoj crkvi ne postoji.

To si izmislio, kao i sve drugo do sada.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako je.

Prihvatanje 28 Adventistickih ucenja..

Dar prorostva je jedno od njih.

18. DAR PROROŠTVA​

Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha.
Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i ispoljio se u službi Elen G. Vajt. Kao Gospodnji vesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi obezbeđuje utehu, vođstvo, poučavanje i popravljanje.
Oni, takođe, naglašavaju da je Biblija merilo kojim se moraju ispitati sva učenja i iskustva. (Joilo 2,28.29.; Dela 2,14-21.; Jevrejima 1,1-3.; Otkrivenje 12,17.; 19,10.)
----------------

Dakle, ne vera u Ellen White kao spasiteljicu, posrednicu, itd.

Vec prihvatanje ucenja o daru prorostva.
A ovaj dar se ispoljio u sluzbi Ellen White kao Gospodnjeg vesnika crkve ostatka.

Amin!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.263
Ne.
Ti lazes.
A govorim iz licnog iskustva jer meni tu veru nisu trazili

da postoji takvo pitanje "da li prihvatate istinu o daru prorostva u crkvi" to ne bi bilo pogresno.

Ovo se ne pita na samom krstenju, vec je to kao provera znanja, gde hoce da vide da li prihvatas osnovne tacke verovanja. Pitanje od prilike glasi: "da li prihvatate duh prorostva, koji se ocitovao u radu i delu sestre Elen White", zatim da li ispovedate veru u Trojstvo, smrtnost duse, vaskrsenje mrtvih itd..

Na samom krstenju ne pitaju nista od ovoga, vec da ispovedis veru u Oca Sina i Svetoga Duha i Adventisticku crkvu (ako se dobro secam).. Pa onda krstavaju..

Naravno, onaj koji ne prodje sva ova pitanja potvrdno, mislim da ne bi bio krsten..

Po meni, to je pogresno, jer ne bi smeo da se postavlja ni jedan drugi uslov, osim ispovedanja vere u Hrista, njegovu otkupnu zrtvu, i napustanje predjasnjeg nacina zivota..
 
Natrag
Top