Eksterni HD- podesavanja?

Član
Učlanjen(a)
03.04.2013
Poruka
1
Pozdrav. Ekstremno sam nov ovde, te zbog postovanja drugih clanova odgovore na donju temu ocekujem samo u srazmeri sa njihovim/vasim interesovanjem i vremenom za to.

Naime radi bitnih podesavanja i olaksica u profesionalnom radu (literatura i kucanje) potrebno mi je misljenje iskusnijih: da li racunar na kome je deinstaliran tj izbrisan neki program (U OVOM SLUCAJU MS WORD)
- moze na svom desktopu i sistemu da radi rada otvori taj program, kada se on pokrece sa prikljucene spoljne memorije koja ima instaliran zasebni operativni sistem... NPR EKSTERNI HARD DISK SA OS?

(Ne mogu u prvom krugu komunikacije prilagati objasnjenje KOJA JE TO IDEJA MENJANJA NACINA RADA SA PROGRAMIMA TE IMA LI ONA SMISLA, KAO NI ODAKLE SANJAM NABAVITI HD SA OPER. SISTEMOM.
To bi neizbezno rasplinulo temu na pet strana zabavnih komentara /dopisivanja / objasnjavanja kako to ustvari meni ne treba itd...
Te i radi vas i mene bolje da se zaustavimo za sada na tome da ce mi tudje strucno znanje u vidu golog odgovora DA ILI NE- ekstremno mnogo pomoci u daljnjim koracima.
Ukratko: zbog prof. deformacije posle iks godina rada, a u vidu vizuelne licne konfuziranosti od desetina duplikata fajlova koji se prave na desktopu i u memoriji prosto zbog postojanja olake mogucnosti da se
stalno snima i sejvuje svaka skica i brljotina - razlog obracanja je potreba podesavanja masine tako da sluzi samo kao DISPLEJ I TASTATURA ZA SPOLJNU MEMORIJU SA KOJE SE MOZE RADITI.
DAKLE SA HD-om KAO SA ZAPRAVO PRIMARNOM MASINOM NA KOJOJ SU PROGRAMI. Jer to daje mogucnost da se u npr WORDu udobno radi iako se preko macrosa obavi iskljucivanje opcija tipa SAVE AS i COPY,
jer i dalje mozes za program koristiti desktop i tastaturu vece masine zbog "upravljanja" sa oper. sistema spoljne memorije itd itd. Ali to je manje bitno... Cisto da zadovoljimopocetnu tudju radoznalost u vezi
mozda malo infaltihnih potreba onog koji se ovde obraca ^_^ ^_^)




Iskreno hvala unapred

Jovan Rasic
 
Natrag
Top