Duh,dusa i sveti duh

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Ne poricu oni bibliju, i ne poricu Trojstvo. Zato smatram da Hristos jeste medju njima.. Elen White je nebitna..

Ellen White je njima bitnija od Boga. Čim saznaju istinu da je Ellen White odbacivala Trojstvo i oni odbacuju i Trojstvo i Spasitelja Boga Isusa Krista.

I ja sam ranije tako mislio, crkva ovo, crkva ono.. Nikakve zemaljske crkve ne postoje, postoji samo Hristos i verni ljudi okupljeni oko njega, koji imaju identicno verovanje, jer on ih osvedocava u isto..

Kako objašnjavaš činjenicu da postoji 55 tisuća protestantskih sekti svaka sa svojim vjerovanjem, jedni druge ‘sotoninim sinagogama’ nazivaju, i svi kao ti ovdje tvrde da ih Isus u vjeri osvjedočava? :)
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Potpuno se slazem s tim, jer coveku treba zajednica. Ali ne treba po svaku cenu prihvatati i ucenje verskih vodja, ako su oni koji upravljaju neposveceni, a uglavnom je tako. Hristos nije odbacio crkvu u svoje vreme, odbacio je vodje (fariseje), koji su ucili jedno a praktikovali su drugo. Tako verske vodje nikada nisu merilo, a to da oni ne mogu pogresiti i dodavati ucenju Hristovom i razne gluposti, nije tacno. Vidimo da su i u Hristovo vreme fariseji dodali dosta toga sto je nepotrebno. Isto je i danas, nista se nije promenilo..

Ono sto je vazno je da covek zivi posvecenim zivotom, bilo gde da se nalazi, a sve drugo su nepotrebna dodavanja..

Istina to mora da je tako neposvećen um ne može naslijediti Kraljevstvo nebesko i biti u prisutnosti Boga

Neće svaki onaj koji mi govori: ‘Gospodine, Gospodine’, ući u kraljevstvo nebesko, nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je u nebu.
Mnogi će mi u onaj dan reći: ‘Gospodine, Gospodine, nismo li mi u tvoje ime prorokovali? i u tvoje ime zloduhe izgonili? i u tvoje ime mnoga čudesna djela činili?’
Tada ću im otvoreno reći: ‘Nikada vas nisam poznavao: Idite od mene, vi koji činite bezakonje.’
Stoga ću svakoga tko ove moje riječi sluša, i izvršava ih, usporediti s mudrim čovjekom koji svoju kuću sagradi na stijeni:
spusti se kiša, nadođu bujice, zapušu vjetrovi i udare na tu kuću i ona se ne sruši; jer je bila utemeljena na stijeni.
A tko god sluša ove moje riječi, a ne izvršava ih, bit će nalik ludu čovjeku koji svoju kuću sagradi na pijesku:
spusti se kiša, nadođu bujice, zapušu vjetrovi i udare na tu kuću i ona se sruši; i bijaše ruševina njezina golema.”
Kada je Isus dovršio to svoje izlaganje, mnoštvo ostade zaneseno njegovim naukom;
jer učio ih je kao onaj tko ima vlast, a ne kao pismoznanci.

pa opet ne smatram da bismo trebali suditi, vrebati i kontrolirati druge. u Bibliji piše da sotona vreba da uništi i da je on klevetnik.
Vjernik može prosuditi i savjetovati nekog uz ljubavi i samilost, no što se tiče drugih stvari Isus kaže vjerniku što to ima s tobom ti dođi i slijedim me. Pišem to zato što mnoge sekte imaju taj kontrolirajući duh, posebno one iznjedrene iz adventizma koristeći svjedočanstva Ellen G. White. Što se tiče nje pomalo je i konfuzno što je sve pisala , samo znam da je u onim hakiranim i nedavno publiciranim starim spisima objasnila da je čuvar brata svoga onaj koji pomaže svom bratu i da je osudila klevetanje i osuđivanje drugih -- zapravo sam iznenađena s tim pismima jer sam vidjela da se te neke sekte koje govore da slijede nju sasvim drugačije ponašaju, sve je to pomalo čudno... No, nije ni više važno.
Imaju i pojedine crkve taj osuđujući, rigidni i militantni stav za neke stvari s kojim se osobno ne slažem da je tako.
Lijep pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A gde sam ja napisao da nemaju ISTI DUH?

MIRE----Nisam ja nista zaobisao.. I nisam rekao da ''doslovno nemaju isti duh'' vec da im konacno odrediste nije isto, i da zato to nije isto ..nisam se dobro izrazio..

MIRE-----Nije "isti Duh", objasnio sam! Solomun kaze da je "za ateiste isti Duh"

A još ne razlikuješ duh životni, energiju od Duha Svetog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Duh stoke ne prima,

Otkud znaš kada ne piše ni da prima ni da ne prima. Dakle opet lupaš gluposti. Ne piše jer jednostavno to nije ni bitno za životinje.

Ali je jasno da su i životinje dobile isti duh, po tvojoj glupoj logici i duh životinja nosi ličnost, dakle nastavljaju da žive nakon smrti, samo da li idu ili ne gore to se ne zna.

Dakle po tvojoj nauci i duh životinja izlazi i nosi njihovu ličnost.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Bog te blagoslovio. Neka ti podari mir, ispuni Duhom Svetim, neka te obuzme ljubavlju prema bliznjima, da u tvome srcu rasplamsa revnost za dobre stvari, umesto sto se bavis beskorisnim, na svoju stetu..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Nebitno za spasenje.. Ovde se do iznemoglosti namecu teme koje Hristos nije ni propovedao. Ono sto je on propovedao jeste POKAJANJE, OBRACENJE, MORALNOST I HRISTOLIKI ZIVOT!

Necu time vise ni da se bavim...
Ovo nije tema o spasenju,vec Duh,dusa i sveti duh.
Jesi li ti razumeo sta je to sto je Jehova Bog udahnuo coveku u nos?
1. Moj. 2
7 A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa.
Sta je za tebe taj DUH ZIVOTNI???
Jel to neka osoba ,Jel to mozda Adam sa neba ubacen u ljudsko telo???
Kakav je to duh ubacen kroz nozdrve???
Ili je pak kao sto i pise Duh ZIVOTNI ,odnosno pokretacka sila.???
I sta se vraca Bogu??? osoba ili pak pokretacka sila???
 
Natrag
Top