Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.263
Zanemarimo pitanje smjera, zadržimo se sada na onome što vidimo na slici. Dakle, ako će sunce u vremenu od 24 sata, krećući se po kružnici obići točno čitavu kružnicu (= 360°), onda će i dan i noć na čitavoj 'tepsiji zemaljskoj' trajati potpuno jednako. Je li ovo činjenica. Dakle, je li ovo istina?

Mislis zbog severnog pola, posto tamo ne traje jednako? Ne, rekao sam ti da se sunce udaljava i priblizava u odnosu na centar gde je severni pol, u zavisnosti od godisnjeg doba. Tako da sve funkcionise, a ovo nije model vec slika..

Ne razumem, šta je poenta ovog pitanja.

Ali hajde da uprostimo. Ako se gornji slojevi hlade, znači da je toplota zadržana u predelu troposfere. Jer da nije tako, višak toplote bi odlazio i grejao stratosferu(i ne bi bilo povratnog uticaja na zemlju). Dakle, 'zadržana' toplota je uzročnik globalnog zagrevanja.

Jovane ti polazis od "pretpostavke" da to tako treba da funkcionise. A ja te pitam, kako znas da visak toplote uopste treba da izadje van u stratosferu? Da li je u proslosti izlazio, tj. u vreme kada nije bilo "povratne sprege" (viska CO2 i vodene pare)???

Prvo mi dokazi da je to tako funkcionisalo u proslosti..

Ti polazis od "pretpostavke" da je to tako funkcionisalo ranije, a nemas ni jedan dokaz da jeste!

Kako mozes na osnovu pretpostavke iznositi takve zakljucke? I postavljati mi pitanja?

Dokazi da ti je pitanje osnovano (tj. zasnovano na cinjenicama), a ne bazirano na "pretpostvkama"!!! Inace nema smisla da ti ja odgovaram. To pitanje je glupo..

To je kao da me pitas kako "Deda Mraz" podeli poklone za jednu noc, a nisi mi dokazao da deda mraz uopste postoji!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Kako funkcioniše recimo kada se skloni poklopac sa šerpe? Šta biva sa parom? Nije li tako i sa toplotom koja dolazi sa zemlje?

Ako nije, evo reci nam kako to funkcioniše sa toplinom sa zemlje?

A što biva s toplinom koja se nalazi u asfaltnom sloju zagrijanom na 70° C, a poklopca na cesti uopće i nema :)? Što joj priječi da i ona zagrijava okolni zrak, kao što okolni zrak zagrijava 'para iz šerpe s koje se skine poklopac'?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Mislis zbog severnog pola, posto tamo ne traje jednako? Ne, rekao sam ti da se sunce udaljava i priblizava u odnosu na centar gde je severni pol, u zavisnosti od godisnjeg doba. Tako da sve funkcionise, a ovo nije model vec slika..

Neće ići, nemoguće je. Naime, kad bi se sunce svakodnevno približavalo i udaljavalo centru kruženja, onda bi svakog dana postojala smjena godišnjih doba, a ne četiri puta godišnje. A ako se pak sunce u dnevnom kruženju (jedan obilazak od 360° dnevno) kreće gotovo po kružnici, onda će toga dana na svim točkama 'tepsije zemaljske' dan i noć jednako trajati. A ovo jednostavno nije činjenica, dakle nije točno, nije moguće. I u ovo se svatko od nas može osobno uvjeriti. Nazovimo nekog svog rođaka u Australiji i pitajmo ga koliko je njemu trajao prošli dan i koliko prošla noć.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Pa jel zagreva stratosferu?

Pa kako dođe do stratosfere a da ne zagrije zrak kojim prolazi. Možeš li imati vode u kupaonici a da ne postoji cjevovod kojim voda dođe do kupaonice? Ne može toplina s asfalta do stratosfere ako neće zrakom, a onda ga mora i zagrijavati, najprije onaj zrak koji je u dodiru s asfaltom, a nakon toga sav zrak kojim tolina proazi. :) :ludd/:
 
Natrag
Top