Španci sa Fernandezom i Kalderonom na EP

Član
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruka
383
Rudi Fernandez i Hose Kalderon potvrdili učešće na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. Na Eurobasketu Španija je u grupi sa Srbijom, Slovenijom i Veliko Britanijom.

fernandez-rudi2289020090514141750.jpg


Dva NBA igrača reprezentacije Španije, Rudi Fernandez i Hose Kalderon, najavili su da će nastupiti na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. Nastup zvezde Los Anđeles Lejkersa, Pola Gasola još uvek je neizvestan.
Član Portlanda, Rudi Fernandez potvrdio je da će nastupiti na Eurobasketu u Poljskoj i pored činjeniće da Blejzersi nisu saglasni sa takvom odlukom.

“Činjenica da sam danas NBA igrač ne menja ništa u mom odnosu prema reprezentaciji. Svih ovih godina sam deo reprezentacije i to mi je pomoglo da dođem tu gde jesam. Razumem da Portlandi žele da se odmaram ovog leta, međutim ja imam obvezu prema svojoj reprezentaciji i klub to mora prihvatiti”, rekao je Fernandez.



jose_calderon12290120090514141750.jpg



Uz Rudija Fernandeza značajan šraf u mašnijeriji “crvene furije“ biće i igrač Toronto Reptorsa, Hose Kalderon.
"Sa ponosom kažem da ću ovog leta igrati za svoju zemlju na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. To je samo moja odluka i na to ne može uticati niko, pa ni Tortonto", poručuje Kalderon.

Neizvesnost oko nastupa Pola Gasola potrajaće do završetka NBA lige, odnosno nastupa Lejkersa u plej-ofu.

Španija je na EP u Poljskoj u grupi sa Srbijom, Slovenijom i Velikom Britanijom.

 
Natrag
Top