Realtek RTL9210B, флешовање контролера и ажурирање fw

UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.555
Један од распрострањених контролера које налазимо у кућиштима за дискове са подршком за дискове SATA и PCIe брзине 10Gbp за PCIe дискове.
Често се дешава да изгуби дату брзину или, чак, да се циглира.
Ова тема, туторијал, помоћи ће вам да решите оба проблема.
Прво ћу описати поступак флешовања.
Са овог линка скините програм за флешовање у који је већ убачен fw v1.32.68.062623
Када отворите фолдер, добиће те овакав садржај:
1.PNG
Кликните на уоквирену апликацију али претходно можете изменити име исте и то што напишете касније ће се појављивати као име диска. Ја сам флешовао три различита диска па сам мењао имена. Последњи, који сам флешовао, био је UnionSine.
viber_slika_2024-04-22_18-28-12-098.jpg
Kaда покренете апликацију, добиће те:
уг.PNG
Прво под бројем два одаберите да ли ће те диск да вам буде у формату MBR (Master Boot Record) или GPT (GUID Partition Table)? Ја бирам GPT.
МBR је компатибилан са застарелим и старијим оперативним системима који не подржавају GPT.
Остаје да кликнете на Update Device под број један и креће флешовање. Када се заврши, моћиће те да видите последњу верзију, под бројем три. Као што видите, код мене је нова верзија, 1.32.68, управо та коју сам вам линковао.
Само да напоменим, да вас не буни, када се заврши флешовањенеће вам се одмах појавити верзија последњег fw, морате искључити кућиште од рачунара и онда га поново прикључите. Тек тада ће те видети да имате нови fw.
Oво би било све по питању ажурирања, флешовања.

ВАЖНО: Цео поступак радити на кућишту баз диска. Ако заборавите да извадите диск, изгубиће те све што је записано на њему!
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.555
Следећи туторијал је о томе како повратити у живот кућиште које је циглирано.
Када извадите штампану плочу из кућишта, на страни са елементима, видећете следеће:
ф1.jpg
Заокружио сам, овај осмопински чип, P25Q40H
ф2.png
На истом треба кратко спојити пин 1 и 8, односно, функције CS# и Vcc.
На чипу се види круг (тачка) који означава почетни пин, значи пин број 1. Њега кратко спојите са пином 8 и онда повежите тако на USB порт на рачунару.
Ја сам то урадио са пинцетом.
ф3.jpg
Покрените програм из претходног поста и видећете да је исти препознао контролер.
ф4.png
Сада, као и приликом флешовања треба да кликнете на Update Device и да сачекате да се заврши ажурирање.
По завршетку ажурирања, поново ће те имати исправано кућиште за дискове и можете га користити.
то је све и желим вам успех у оживљавању кућишта.
 
Natrag
Top