GPS - prijem signala, problemi, resenja...

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.658
Da, u pitanju je običan vizuelni prikaz.
Dugogodišnja zabluda korisnika koji misle da će ga uključiti ili isključiti ("upaliti/ugasiti", verovatno šibicom i vodom :D) :)
 
Učlanjen(a)
25.12.2020
Poruka
131
Ово је нека старија верзија? Позната ми је само ова трећа слика. Имам скоцкану верзију iGO Primo за Андроид 10+.

Da, u pitanju je običan vizuelni prikaz.
Dugogodišnja zabluda korisnika koji misle da će ga uključiti ili isključiti ("upaliti/ugasiti", verovatno šibicom i vodom :D) :)
Да, само да ли ће да приказује Glonass или не. Нисам мислио на буквално гашење сателита. Нисам се фино изразио
:D
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.658
Na njega sam i mislio :)
Koja sad iteracija tačno - nisam toliko vidovit :D
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
U autu imama android multimediu, kinesku naravno sa navodno 2g ram memorije i 32gb interne memorije.

Prilikom koriscenja navigacije, konkretno iGO NextGen, slabije hvata satelite, tj ponekad se desi da izgubi skroz satelite i pocne da brljavi. JEdino resenje je tada da se skroz izadje iz iGO navigacije, zatim da se udje u iGO i onda postoji sansa da ponovo uhvati GPS signal.

Cinjenica je da hvata daleko manje satelita nego kada se ista navigacija koristi na andjroid telefonu. Problem mi se nedavno javio u Crnoj Gori, u kanjonu reke Tare. kada je andrid multimedija izgubila gps signal i pocela da brljavi i jedino resenje je bilo da ukljucim igo na telefonu i onda je sve normalno funkcionisalo.

GPS antena na android multimediji mi je jednom crkla i od tada imam po dve u rezervi za svaki slucaj, a kupio sam ih na aliexpressu.
To su ove antene:


Cinjenica je da su to sljam antene i da se od njih ne moze ocekivati nesto posebno dobro.

Interesuje me da li imate preporuku za neku dobru gps antenu koja ima dobar gps čip i koja bi bila pouzdana za koriscenje na android multimediji u autu?
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.658
To je USB GPS antena-prijemnik, za uređaje koji nemaju prijemnik u sebi.
Ako tvoj HU već ima ugrađen, onda nema pozrebe za takvom, bilo kakva eksterna završava posao uz adekvatno postavljanje. Da se razumemo, i najobičnija (mini-koaksijanla) žica može da obavlja tu funkciju. I bolje je da nije previše dugačka, iz iskustva manje od 2m. Za one koje su "aktivne" i veće dužine, budite sigurni da uređaj može da ih napoji.

Međutim, ako je prijemnik slab, lošeg kvaliteta, lošeg spoja, lema ili jednostavno sa nekim defektom, onda nikakva antena neće pomoći. Tada možeš da iskoristiš ovakvu, naravno, i njoj moraš naći vrlo dobro mesto (vrh šoferke).
Podrazumeva se da "multimedija" ima USB koji je opšteg tipa, tj možeš da na njega nakačiš bilo šta (miš/fleška/modem isl), da nije samo namenjen slikama/videu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Moja android multimedija ima bas ovakvu antenu kao sa ove slike i šrafi se na samu multimediju.

Uz nju nisam dobio nikakvo uputstvo, dosla je samo u kutiji, cini mi se obicnoj kutiji bez nekih posebnih oznaka.
Pitanje je da li ta dva usb izlaza podrzavaju ovakvu gps antenu kao iz drugog oglasa. Koristim na njoj usb flesku za video i mp3, a koristio sam ga i za prebacivanje iGO navigacije na samu internu memoriju uredjaja.

Probacu sutra da vidim da li ce prepoznati usb miša.

Kod mene je antena postavljena u fioci koja se nalazi ispred same instrumental table, a cak sam je i vadio iz same fioke (prilozio sam i sliku gde se nalazi fioka u kojoj se nalazi sam kraj antene) i onda ima bolji prijem signala iako je fioka od tanke plastike. Probacu onda i varijantu da izvucem kablove i da antenu stavim na sredinu šoferke, ispred retrovizora posto mislim da ima dovoljnu duzinu.
antena.png
 

Prilozi

  • fioka.png
    fioka.png
    435,1 KB · Pregleda: 16
Učlanjen(a)
21.03.2014
Poruka
555
Ja sam imao dobru magnetnu antenu, čak je bila marke TomTom, dao je drugaru za običnu kinesku bezmagnetnu koja gotovo da isti posao radi kao i TT, iako je stavljena u rupu iza uredjaja

Ali moj ugradbeni u passatu je Eonon (WiCe)
0-02-05-245b2edaafd4e81d84c20692497ac2df5536f94cccce8f5355ba7e56044c6dde_199da325b07984d7.jpg0-02-05-412da3a4e17ad501aa4f37d94cc41d269f45ad01d09240b32d785ccd9dfc5368_5d5ae6801dd52a03.jpg

Magnetne se po pravilu stavljaju u vrata da diraju metal i šasiju
 
Natrag
Top