Tražiti Boga srcem i umom

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ali nikome ne brani zakonski.

Rim 1,26-32: Stoga ih je Bog predao sramotnim strastima: njihove žene zamijeniše naravno općenje protunaravnim, a tako su i muškarci napustili naravno općenje sa ženom i raspalili se pohotom jedni za drugima te muškarci s muškarcima sramotno čine i sami na sebi primaju zasluženu plaću svoga zastranjenja. … puni svake nepravde, pakosti, lakomosti, zloće; puni zavisti, ubojstva, svađe, prijevare, zlonamjernosti; došaptavači, klevetnici, mrzitelji Boga, drznici, oholice, preuzetnici, izmišljači zala, roditeljima neposlušni, nerazumni, nevjerni, bešćutni, nemilosrdni. Znaju za odredbu Božju – da smrt zaslužuju koji takvo što čine – a oni ne samo da to čine nego i povlađuju onima koji čine.

Vidi ti društva. Vidi ti pajdaša - došaptavači, klevetnici, mrzitelji Boga, drznici, oholice, preuzetnici, izmišljači zala, .. I ne samo da ih ne ukoravaš, nego si potpuno jednak njima, kaže sveti Pavao, povlađujući pederima i pederlucima.

Evo dolje ovih tvojih pohotnika, ‘koje je Bog predao sramotnim strastima’ (Rim 1,26), a koje ti braniš, zastupaš i tražiš da te svoje nastranosti i boleštine i na ulice iznesu.

1696452051931.png
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.400
Hristov zakon je zakon slobode. To znači, da na moj odnos sa Bogom ne utiče to kako se drugi ponaša, već kako se ja ponašam.

Da li tvoja vera zavisi od drugoga? Hoćeš reći da ćeš ti recimo biti lošiji vernik ako neko tamo paradira?

Ja znam da ja neću biti lošiji vernik ako neko paradira. Moj odnos sa Bogom od toga ne zavisi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Hristov zakon je zakon slobode.

Točno, samo ti ne razumiješ kakva je to sloboda. Ti misliš da je to sloboda orgijanja, baš kao ove bitange dolje na slici.

1696456988331.png

A svima vama, koji ovo činite i podržavate, ili samo podržavate, ishod je zabilježen u Svetom Pismu, ovako:

Rim 1,26-32: Stoga ih je Bog predao sramotnim strastima: njihove žene zamijeniše naravno općenje protunaravnim, a tako su i muškarci napustili naravno općenje sa ženom i raspalili se pohotom jedni za drugima te muškarci s muškarcima sramotno čine i sami na sebi primaju zasluženu plaću svoga zastranjenja. … puni svake nepravde, pakosti, lakomosti, zloće; puni zavisti, ubojstva, svađe, prijevare, zlonamjernosti; došaptavači, klevetnici, mrzitelji Boga, drznici, oholice, preuzetnici, izmišljači zala, roditeljima neposlušni, nerazumni, nevjerni, bešćutni, nemilosrdni. Znaju za odredbu Božju – da smrt zaslužuju koji takvo što čine – a oni ne samo da to čine nego i povlađuju onima koji čine.

Vidi ti društva. Vidi ti pajdaša - došaptavači, klevetnici, mrzitelji Boga, drznici, oholice, preuzetnici, izmišljači zala, .. I ne samo da ih ne ukoravaš, nego si potpuno jednak njima, kaže sveti Pavao, povlađujući pederima i pederlucima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ja rekoh koja sloboda. Ne sloboda orgijanja, već da mi to ne smeta

A Isusu i apostolima smeta svaki grijeh svakog čovjeka. Isus je nekada znao biti toliko oštar prema grijesima ljudi da je, na primjer svetom Petru, izrekao ovakav ukor: Odlazi od mene sotono.

Apostoli su jednako tako kao i Isus 'bili alergični' na grijehe ljudi, pa ću ja još jednom ponoviti riječi svetog Pavla:

Rim 1,26-32: Stoga ih je Bog predao sramotnim strastima: njihove žene zamijeniše naravno općenje protunaravnim, a tako su i muškarci napustili naravno općenje sa ženom i raspalili se pohotom jedni za drugima te muškarci s muškarcima sramotno čine i sami na sebi primaju zasluženu plaću svoga zastranjenja. … puni svake nepravde, pakosti, lakomosti, zloće; puni zavisti, ubojstva, svađe, prijevare, zlonamjernosti; došaptavači, klevetnici, mrzitelji Boga, drznici, oholice, preuzetnici, izmišljači zala, roditeljima neposlušni, nerazumni, nevjerni, bešćutni, nemilosrdni. Znaju za odredbu Božju – da smrt zaslužuju koji takvo što čine – a oni ne samo da to čine nego i povlađuju onima koji čine.

Očito je, jedino đavlu, tebi i tebi jednakima ne smetaju grijesi drugih niti orgijanja ljudi po ulicama. I gle što ti činiš - pozivaš i nagovaraš mene da napustim društvo Isusa, apostola i bogobojaznih ljudi, i da se pridružim đavlu, tebi i takvima.

jer to moj odnos sa Bogom ne može da pomuti. Ja imam takvu slobodu.

Nemaš ti uopće odnos s pravim Bogom. Jer da ga imaš, osuđivao bi grijeh kako su to činili Isus i apostoli, i kako to čini Kristova Crkva. Ti si pak na 'valnim duljinama' đavla, koji ljudima nudi "đavliju slobodu" i nagovara ljude da konzumiraju tu đavliju slobodu, u ovom slučaju ovdje , nagovara pedere da se 'je*bu na ulicama". A druge koji nisu pederi kao tebe, ako nisi peder, nagovara da podržavaju pedere u tome što ti ovdje i činiš.

Da li i ti imaš takvu slobodu? Nisi mi odgovorio.

Odgovorio sam ti. Kristova sloboda nas obvezuje mrziti grijeh i napadati grijeh. Baš kako su činili Isus i apostoli. A đavlija sloboda ljude truje, kao tebe, pa kažete - neka griješi tko god hoće, gdje hoće i koliko god hoće, meni ničiji grijesi ne smetaju. Dapače, ja ću se još i zalagati da grešnici to mogu činiti i na javnim mjestima i pred očima sviju, čak i djece. I još više, zalagat ću se da se u vrtiće i u škole uvede obveza da tete i učiteljice vode djecu da 'uživaju' u uličnim orgijama pedera.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.400
Nemaš ti uopće odnos s pravim Bogom. Jer da ga imaš, osuđivao bi grijeh kako su to činili Isus i apostoli

Kada govoriš o osudi greha, moraš znati da osuda greha može da proističe iz pravih motiva ali može da prositiče i iz pogrenih motiva tj. nečiste savesti. E sada, preispitaj samog sebe, da li tvoja osuda grešnika proističe iz nečiste savesti ili čiste savesti. Razlika je velika. Baš zato što osuda je prava samo ako je iz čiste savesti. Ali onda je tip osude i načine ragovanja posve drugačiji od načina rezovovanja onoga ko to čini iz nečsite savesti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Tačno. Ali ne mrzeti grešnika, jel tako?

Jesam li ja takvo što rekao?

Kada govoriš o osudi greha, moraš znati da osuda greha može da proističe iz pravih motiva ali može da prositiče i iz pogrenih motiva tj. nečiste savesti.

Slažem se. I Bog će po tome mene suditi, a ne ti. A prave motive imaju oni koji se nadahnjuju na "Kristovoj slobodi" (Krist vas za slobodu oslobodi), koji će tada, jednako kao što su to činili Isus i apostoli, oštro napasti i osiditi grijeh, a pogotovo kada se ti grijesi čine na 'životinjski način' - kako to čine pederi je*bući se na ulici i još se pri tome najdrskije vrijeđajući Isusa. Stavit ću sliku pa će svakome biti jasno o čemu govorim. I zaista, ovako se kao ovi na ulici ponašaju amo zvijeri u prirodi. Ali zvijeri su ipak zvijeri.

Ali, kada se radi o odobravanju grijeha, pa još više, kada se traži sloboda za činjenje grijeha, tada ne možemo govoriti o ispravnom i pogrešnom motivu, jer motivi za odobravanje grijeha i traženje prava da to mogu činiti na ulici kao životinje, mogu dolaziti jedino od đavla. U tvome pak slučaju nema dvojbe jesu li tvoji motivi ispravni ili neispravni, od Boga ili od đavla, jer ono što zagovaraš dolazi jedino i izravno od đavla.

1696456988331-png.162236
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.400
Onaj ko ima ispravan motiv, ne može tražiti zabranu civilnih vlasti za nešto što smatra grehom. On će to osuditi svakako, ali šta uopšte znači osuditi? Da li je to onaj farisejski način u kome neko trubi o grehu drugih, i traži nasilnim putem zabranu,ili je to čist i posvećen život, primer i uzor bližnjima.

Oni koji su opterećeni nekim javnim grehom, do te mere da stalno drugima trube o tom grehu, zapravo imaju drugi problem. To je problem nepobeđenih sopstvenih grehova, koje da su pobedili ne bi bili opterećeni grehom drugih. Oni moraju onda da se pokažu izuzetno revnosnima u osudi pojedinih greha kojima sami nisu skloni, i sa kojima nemaju problem, da bi umirili glas savesti koja ih kori za druge grehe. Dakle, samo opterećen drugim grehovima ima potrebu neobuzdane kritike nekog drugog greha, zbog sopstvene nečiste savesti.

Zato razmisli. Budi pozdravljen.
 
Natrag
Top