Duhovnost nasuprot religioznosti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lukav si ti ali providno.

I time možeš da prevariš samo one koji ne znaju istoriju, ni spise Ellen White.

Dakle.

U spisima Ellen White postoje proročki spisi, i istorijski spisi.

Što se tiče proročkih objava, ona jeste svaku reč dobijala od Boga.

Što se tiče istorijskih spisa poput knjige velika borba, u njoj ima i proročkog dela, i istorijskog.

I što se tiče istorijskog, ona je uzimala informacije iz istorijskih knjiga onoga vremena.
Kao što to rade svi pisci, citirajući dela drugih pisaca.
I reference tih dela iz kojih je citirala se nalazi na kraju knjige velika borba.

Ona nije imala potrebe da u svoje knjige uvrsti i ove reference, zašto bi.

To ne znači da je išta prikrivala, jer te knjige je sigurno imala u svojoj biblioteci, ili čak na spisku koje su to knjige.

Crkva je to uradila u nekom izdanju velike borbe nakon nje.

Tako da je tvoje pripisivanje zlih pobuda iz kojih je Elen White nešto činila ili nije činila - samo tvoje zlonamerno dripačko laganje i izmišljanje.

Što se tiče navodne greške Ellen White o 538 i 1798 godini, i tu možeš da prevariš samo one koji ne poznaju istoriju.

Evo istorijskih podataka:

538 počinje papska vlast u Rimu.

538
---------------------------

1798 Napoleonova vojska pod vodstvom Generala Bertijea ušla u Rim i zarobila papu Pija VI.

1798

Dakle, biblija govori o progonstvu od strane Rimokatolicizma.
I čak daje vreme u kome ono traje, a to je 1260 godina.

 Od 538 kada je Justinijan dao crkvi grad Rim i vojsku za političko i versko delovanje

I progonstvo taje ttačno 1260 godina, do 1798 kada je Napoleonova vojska ušla u Rim i zarobila Rimskog papu, čime je zver dobila smrtnu ranu, kako otkrivenje i piše.
 
Učlanjen(a)
28.09.2023
Poruka
27
Evo ti naslovnice ove knjige Ellen White iz koje si navela citat [Desire of ages - prevedeno: Isusov život] .
U dnu naslovnice se vidi godina [1898] kad je knjiga napisana i prvi put izdana.



A sada pogledaj naslovnicu jedne druge knjige, Life of Christ - Kristov (Isusov) život, autora Williama Hanna-e,
izdana 1871 godine (prvo izdanje datira još u 1963. godinu), dakle čitavih 27 godina prije nego što je Ellen White
napisala i izdala svoju knjigu. :) Što misliš tko je koga plagir'o? Jelena Vilima ili Vilim Jelenu.


P.S. Ne znam što želiš postići ovim citiranjima Ellen White adventistima na ovom forumu, ali ja ne mislim
da ih treba 'urazumljivati' citirajući im najveću plagijatoricu u povijesti čovječanstva. Zaista, od Adama do
2023. godine nitko nije ukrao (plagirao) tuđih radova koliko je pokrala Ellen White.
Pa sve da je to i istina uzela je od kršćanskog pisca nadahnutog Duhom Svetim. Sve u ovom navedenom citatu iz knjige Isusov Život je u skladu s Biblijom. Proučila sam i znam da je tako. Žalosno je što pojedinci koji se nazivaju vjernicima, a posebno pojedini adventisti to ne primjenjuju na sebe. Pretpostavljam da određeni ljudi kao i vjerske zajednice ne mogu funkcionirati tako jer istina boli. Jedna od najružnijih ljudskih osobina jest biti klevetnik i opadač drugih i baviti se drugima, to je baš sotonina karakteristika. Kad sotona gleda vjernike sigurno se smješka kako je uspio u svom naumu da odu u propast svi zajedno s njim. Sjećam se kroz maglu kako jedan od tih njihovih vođa piše prirodno je da čovjek osuđuje i prosuđuje. Jest, "prirodno je", ali Bog želi da se nanovo rodimo da promijenimo svoja srca i da budemo sličniji Kristu.
1. Korincanima 2,14: A tjelesni čovjek ne razumije što je od Duha Božijega; jer mu se čini ludost i ne može da razumije, jer treba duhovno da se razgleda.
Zato ću je ponoviti jer taj citat je ljepši, korisniji i plemenitiji od bilo koje rasprave:

Nemojte suditi, da ne budete suđeni!” Nemojte smatrati sebe boljim od ostalih ljudi i nemojte postavljati sebe za njihova suca. Budući da ne možete razabrati pobude, ne možete suditi drugome. Kritizirajući ga, navlačite osudu na sebe; jer pokazujete da sudjelujete sa Sotonom, klevetnikom braće. Gospodin kaže “Sami sebe ispitajte da li ste u vjeri! Sami sebe istražite !” To je naš zadatak. “Kada bismo sami sebe prosuđivali, ne bismo bili kažnjavani.” (2. Korinćanima 13,4; 1. Korinćanima 11,31)


Pošto je objasnio u čemu se sastoji prava sreća i kako se može postići Isus je određenije uputio na dužnost svojih učenika, kao učitelja izabranih od Boga, da povedu druge stazom pravde i vječnog života. Znao je da će oni često patiti zbog razočaranja i obeshrabrenja, da će se sretati s odlučnim protivljenjem, da će biti napadani i da će se njihovo svjedočanstvo odbacivati. Dobro je znao da će u izvršavanju svoje misije ovi ponizni ljudi, koji su tako pomno slušali Njegove riječi, morati podnositi klevete, mučenja, zatvor i smrt, pa je nastavio:
“Blago progonjenima zbog pravednosti, jer je njihovo kraljevstvo nebesko! Blago vama kad vas budu grdili i progonili i kad vam zbog mene budu lažno pripisivali svaku vrstu opačine! Radujte se i kličite od veselja, jer vas čeka velika nagrada na nebesima! Ta, tako su progonili i proroke koji su živjeli prije vas
!

Isusov život, Ellen G. White
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Jedna od najružnijih ljudskih osobina jest biti klevetnik i opadač drugih i baviti se drugima, to je baš sotonina karakteristika.

U trinaestom veku uvedeno јe naјužasniјe od svih papskih oruđa – inkviziciјa. Sam knez
tame radio јe zaјedno sa vođama papske hiјerarhiјe. Na njihovim taјnim savetima, predsedavali su Sotona i njegovi anđeli, .
.
Velika borba, Ellen G. White

Vavilon veliki“ bio јe „opiјen od krvi svetih“. Unakažena tela miliona mučenika, vapila su Bogu za osvetom nad ovom otpadničkom silom. Papstvo јe postalo svetski tiranin.
Velika borba, Ellen G. White

Čim јe papstvo zadobilo prevlast, odmah јe pružilo ruku da uništi svakoga ko ne bi
hteo da prizna njegovu vlast i јedna za drugom, crkve su mu se pokoravale
.
Velika borba, Ellen G. White

Mogli bismo u nedogled, za sada je dosta i ovo. Dakle, bezimena 55, osim što je Ellen White najveći literarni lopov (plagijatorica) u povijesti čovječanstva, od Adama do 2023. godine, Ellen White je i najveća klevetnica i opadača od Adama pa do 2023. A da je opadača iz 'sotonina tora', jasno je po tome što je život potrošila klevećući i nasrćući na Kristovu Katoličku crkvu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ja ustvrdih ovako:

1. Ellen White sve do tzv. "revizije Velike Borbe 1911." nikada nije navela niti jedan izvor koji je koristila.

2. Bilo bi zaista šizofreno da je priznala korišenje djela drugih autora, s obzirom da je manijakalno, na desetinama i stotinama mjesta, napisala da je svaku riječ koju je napisala dobila direktno od Boga. 'Pobogu', kako tvrditi da je sve što je napisala dobila direktno od Boga, a onda priznati da je prepisivala od drugih autora.

Pa ću ja ovu svoju tvrdnju dokazati neporecivim dokazima:

"Duh Sveti je autor Svetoga pisma i Duha proroštva." (Odabrane poruke, sv. 3, str. 30)

"Ako umanjite povjerenje naroda Božjeg u Svjedočanstva koja im je On poslao, vi ste pobunjenici protiv Boga, kao što su zacijelo bili Korah, Dathan i Abirum". (Svjedočanstva, sv. 5, str. 66)

"Bog je govorio kroz ljudsko tijelo. Možda ćete reći da je ova komunikacija bila samo pismo. Da, to je bilo pismo, ali potaknuto Duhom Božjim, da bi što prije vašem umu predočilo stvari koje su mi bile pokazane. U tim pismima koja sam napisala,... ja sam vam pokazala ono što je Gospodin pokazao meni. Nisam napisala ni jednu rečenicu u kojoj su samo moje vlastite misli. Njih mi je Bog prije otvorio u viđenju - dragocjene zrake svjetlosti koje blistaju s prijestolja." (Svjedočanstva, Vol. V.)

A ovako tvrdiš ti:

U spisima Ellen White postoje proročki spisi, i istorijski spisi.

Što se tiče proročkih objava, ona jeste svaku reč dobijala od Boga.

Što se tiče istorijskih spisa poput knjige velika borba, u njoj ima i proročkog dela, i istorijskog.

I što se tiče istorijskog, ona je uzimala informacije iz istorijskih knjiga onoga vremena.

Kao što sam ja gore dokazao svoju tvrdnju citirajući samu Ellen White - da je baš sve što je napisala dobila direktno od Boga - sada ti dokaži svoju tvrdnju citatima Ellen White, gdje ona kaže da je proročke vizije dobila od Boga, a sve ostalo od raznih 'zemaljskih izvora'.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hvala Bogu što je dao dar Duha Proroštva našoj sestri u Hristu Ellen White - i kroz nju obelodanio sotonske namere koje on sprovodi kroz papstvo u borbi protiv Boga i njegove crkve, u cilju stvaranja novog antihrišćanskog poretka.

Amin!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lukav si ti ali providno.

I time možeš da prevariš samo one koji ne znaju istoriju, ni spise Ellen White.

Dakle.

U spisima Ellen White postoje proročki spisi, i istorijski spisi.

Što se tiče proročkih objava, ona jeste svaku reč dobijala od Boga.

Što se tiče istorijskih spisa poput knjige velika borba, u njoj ima i proročkog dela, i istorijskog.

I što se tiče istorijskog, ona je uzimala informacije iz istorijskih knjiga onoga vremena.
Kao što to rade svi pisci, citirajući dela drugih pisaca.
I reference tih dela iz kojih je citirala se nalazi na kraju knjige velika borba.

Ona nije imala potrebe da u svoje knjige uvrsti i ove reference, zašto bi.

To ne znači da je išta prikrivala, jer te knjige je sigurno imala u svojoj biblioteci, ili čak na spisku koje su to knjige.

Crkva je to uradila u nekom izdanju velike borbe nakon nje.

Tako da je tvoje pripisivanje zlih pobuda iz kojih je Elen White nešto činila ili nije činila - samo tvoje zlonamerno dripačko laganje i izmišljanje.

Što se tiče navodne greške Ellen White o 538 i 1798 godini, i tu možeš da prevariš samo one koji ne poznaju istoriju.

Evo istorijskih podataka:

538 počinje papska vlast u Rimu.

538
---------------------------

1798 Napoleonova vojska pod vodstvom Generala Bertijea ušla u Rim i zarobila papu Pija VI.

1798

Dakle, biblija govori o progonstvu od strane Rimokatolicizma.
I čak daje vreme u kome ono traje, a to je 1260 godina.

 Od 538 kada je Justinijan dao crkvi grad Rim i vojsku za političko i versko delovanje

I progonstvo taje ttačno 1260 godina, do 1798 kada je Napoleonova vojska ušla u Rim i zarobila Rimskog papu, čime je zver dobila smrtnu ranu, kako otkrivenje i piše.
 
Natrag
Top