10 godina Vulkan izdavaštva uz 10 specijalnih izdanja i maksimalne popuste

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.996

10 godina Vulkan izdavaštva uz 10 specijalnih izdanja i maksimalne popuste

10-knjiga-za-10-godina-696x464.jpg


Povodom obeležavanja 10 godina uspešnog rada Vulkan izdavaštva, u knjižarama Vulkan širom Srbije i na sajtu vulkani.rs praznična atmosfera traje do kraja januara.

U tom periodu sva izdanja Vulkan izdavaštva mogu se nabaviti uz maksimalne popuste na sajtu vulkani.rs, što će obradovati one koji zimske mesece radije provode u udobnosti svog doma čitajući.

Povodom jubileja, u ponudi knjižara Vulkan širom Srbije i na sajtu vulkani.rs nalazi se i 10 specijalnih redizajniranih izdanja knjiga za sva vremena, koje će čitaoci moći da ostave u nasleđe budućim generacijama.

Među izdanjima kojima Vulkan izdavaštvo obeležava svoj 10. rođendan našao se nenadmašni klasik Derviš i smrt, najčuveniji i najnagrađivaniji roman jugoslovenskog i srpskog pisca Meše Selimovića. Redizajnirano izdanje jedne od najuzbudljivijih knjiga naše epohe u kojoj je kroz lik Ahmeda Nurudina ispripovedana tragedija ljudske sudbine sasvim sigurno će ljubitelji srpske književnosti želeti da imaju na svojim policama.

Na listi 10 specijalnih izdanja Vulkan izdavaštva svoje mesto je zauzela knjiga još jednog domaćeg autora, koja, iako po žanru krimi-roman, takođe donosi univerzalnu priču o sistemu duboko ogrezlom u korupciju u kome ipak ima mesta za heroje. Novo ruho knjige Deca zla obradovaće kolekcionare specijalnih izdanja i mnogobrojne ljubitelje romana Miodraga Majića, jednog od najintrigantnijih i najpopularnijih pisaca aktuelne domaće književne scene.

S obzirom da je odrednica „knjiga za sva vremena“ bila glavni kriterijum izbora 10 specijalnih izdanja, na policama knjižara Vulkan i na sajtu vulkani.rs mogu se pronaći i redizajnirana izdanja vanvremenskih dela genijalnog Oskara Vajlda, Slika Dorijana Greja, i čuvenog Antoana de Sent Egziperija, Mali princ, koje sigurno priželjkuju ljubitelji svetskih klasika.

Od nastanka 2013. godine, spajanjem izdavačke kuće Alnari i Mono i Manjana, Vulkan izdavaštvo važi za najveću izdavačku kuću u našem regionu i lider je u oblasti izdavaštva. U prethodnoj deceniji ova izdavačka kuća je na srpsku izdavačku scenu donela mnoštvo svetskih bestselera, popularnih domaćih izdanja, ali i neprolaznih klasika.

U prethodnom periodu u javnosti je postala prepoznatljiva i kao izdavačka kuća sa najatraktivnijim naslovima iz oblasti popularne psihologije, među kojima su konstantno najtraženiji Kaluđer koji je prodao svoj ferari Robina Šarme, Moć podsvesti dr Džozefa Marfija i Put kojim se ređe ide M. Skota Peka. U želji da izađe u susret svojim čitaocima, Vulkan izdavaštvo je u izbor 10 specijalnih izdanja kojima obeležava 10 godina uspešnog rada uvrstilo i najčitanija izdanja iz ove oblasti.

Obeležavanje 10. rođendana Vulkan izdavaštva u knjižare Vulkan širom Srbije donosi i redizajnirano izdanje uzbudljive priče o surovosti i strasti Sultanov harem: Sulejman Veličanstveni Kolina Falkonera, istorijskog romana Toma Rajsa Orijentalista, koji razotkriva misterije ljudskog karaktera u rukama mračnih sila civilizacije, i nezaboravne knjige o prijateljstvu i užasima rata Dečak u prugastoj pidžami irskog autora Džona Bojna, koja je u svetu prodata u više od devet miliona primeraka.

Kada su popusti u pitanju, od 9. do 31. januara, povodom ovog značajnog jubileja, na sajtu vulkani.rs cene svih izdanja Vulkan izdavaštva snižene su dodatnih 20%, pored redovnih 15%. Kupovinom tri ili više knjiga ostvaruje se popust od još 10%. Uz to, dostava knjiga je besplatna.

(Vesti online)
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Jaoooo taj Put kojim se redje ide nemoj. Pisac priča o ljubavi a nema pojima koja je definicija i mlati praznu slmu izdržao da čitam knjigu do pola i spalio je. Derviš i Smrt teška za čitanje više volim film kada stigne svilen gajtan za jednokratnu upotrebu a Derviš trgne sablju damaskiju nema povlačenja nema predaje. To volem. Džozef Marfi moć Podsvesti je dobra ali mi ipak više odgovaraju metodi magije nego njegovi metodi. Sličica Dorijana Greja volem tu magiju da te upoznam ko zna mogao bih nešto i za tebe tako nešto da učinim. Da ti sljika stari a da ti ostaješ mlada i sočna i ukusna doveka...... ;) :cool::):):give_r::give_r::give_r::give_r::give_r::give_r: I šta tu ima još a Deca Zla. Obožavam Žlo samo je problem što je zlo samo ugao gledanja sve je interes ne postoji dobro i zlo svi rade samo u skladu sa svojim interesima. Recimo neko te "pegla" da li je to zlo ili vaspitno korektivna mera ili način da istresem istinu iz tebe a? Ali to je već za akademske rasprave u odeljku za filozofiju i psihologiju. E Sulejmana sam zaboravio mojamajka je toliko zadivljena serijom kako on razgovara sa Bogom te ovo te ono a mene boli uvo za to već me interesuje koji mu je bio rezultat. A rezultat je da su mu žene bile kaput deca mu se istrebila i onaj najgori ostao na funkciji i džaba mu njegovi razgovori mlaćenje prazne slame kada mu je rezultat nikakav a mene zanima samo rezultat.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.996
Dakle, strašno. :D
Sve i nekako, al' Skota Peka i Mešu mi ne diraj, molim te.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Normalno je da se "ugledaš" na Peka ni on ni ti ne znate šta je "ljubav" right? :give_r: Doduše on ne zna ni toliko malko kao ti. ;) :cool: ;) Da se zbliži sa ćerkom igra šah i ondak mu ispadne jošte gore sa kćerčicom nego prije šaha. Baba. Pa jošte kada priča o ljubavi..... muka me snadje. Tako je to kada si na višem stepenu duhovnog razvoja sve ti izgleda primitivno zar ne. Obični smertnici.......:cool:;):cool:
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.996
Ma da, pa ti si više biće, šta da se radi...
Nismo svi takvi, a ne bi ni valjalo, iskreno govoreći.

Eto, ja prva ne bih volela ni to što kažeš da bi mogao od mene da napraviš nešto k'o što je slika Dorijana Greja, pa da ne starim. Neka, hvala, ne treba. Ja svaku svoju boru volim, i voleću i svaku novu, jer su to znaci da sam živela, volela, smejala se, plakala, i bila upravo ono što jesam, jedna sasvim obična devojčica. Mala i skromna.
Eto, mi mali obični smrtnici možda i ne znamo ništa. Al' znamo da volimo i pokazujemo ljubav na sve moguće načine, pa i telesne. :give_r:
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Neka neka doći će i moje vreme kada počneš više da ne voliš svoje bore a tada će da dođe moje vreme ondak ima samo da me moleš da ti napravim sljiku Dorijan Greja ali ondak bitiće kasno ljubičice moja. Ovako bolje što pre zar ne? :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :bfghb: :bfghb: :bfghb: :bfghb: :bfghb: :bfghb:
Ima da budeš ne-obična mala i skroma i besmrtna devojčica koja zna da će živeti "vječno." Da gledaš kako se naše Sunce poslije 4 milijarde godina pretvara u Crvenoga Džina i zvjezde gase u Svemiru a ti živa dovjeka dok Kosmos tone u vječnu tamu a? Zar nije ljepo živeti vječno? ;):cool:;):) Kao Bog????????? Mala tema za razmišljanje.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
E sada Zvončice moja da obrnemo stvar pošto si mi ti jedina cica sposobna za dubokoumne razgovore da te malko nateram na razmišljanje. Koja je razlika da umreš danas ili za 50g kada mrtvi ne znaju ništa? Prah si i u prah ćeš se vratiti? Aaaaa kada si muerto ti ne znaš da si bio živ ili bogat ili car ili prosjak ili svo to zlato što si nakupio neće ti koristiti? A da, smrtnici voledu da kažu da žive kroz djecu. Jadan im je razlog jer za 100g svih ovih 8 miljarde ljudi će prestati da postoje a tek za milijon ili dva. Sve te ljude koje pumpadu samo pune grobove i umesto da daju na kvalitet života poboljšavajući život koga već žividu sada pošto su već rodjeni oni daju na kvantitet koji će im doći glave. Kada se buve namnože pas ugine ili ga gazda stavi u Ektanon i buve istrebi i psa spase. Uglavno ne može ono buve site i pas živ. Ili jedno ili drugo.

Obožavam ona filmčić Welsov putovanje u budućnost kada dude ode 800 000g u budućnost i vidi da se sve svelo na jelo. Jedni jedu "travu" kao štoka jer ih ovi pod zemljom gaje da ih pojedu :) u slast jošte sirove niti ih kuvaju. Zaista tužan kraj čovečanstva i besmislenost života. Ako odgovor postoji može se dati.......u odeljku za Filozfiju, zar ne?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.996
Hvala na lepim rečima, mislim na ono što kažeš da sam cica sposobna za dubokoumne razgovore. Koliko mi se čini, ja sam jedna od retkih o kojima misliš tako. :mig: ;) :give_r:

Elem, nema neke velike razlike u tome da li ćeš umreti danas ili za 50 godina. Ima ih mnogo koji su muerto dok su još ko bajagi, živi. A ima i mnogo onih koji i kad su na onome svetu, i dalje rade za nas ovde. Čuvaju budale da im zemaljski dani lakše proteku, pa rade u tri smene, jer budale su budale, jel'?!

Što se kvaliteta života tiče, sasvim se slažem. Radije bih da živim 60 punom parom, nego 120 k'o živi leš. Svašta se danas radi, naročito među onim bezobrazno bogatim svetom. Menjaju organe, pa tako "podgrevaju" tela koja se raspadaju, ne bi li napabirčili još koju godinicu. Rokfeler je bio primer toga, ko zna koliko je ljudi nastradalo da bi dedekanja dogurao do 101. godine, a hteo je 200, mučenik.

U pravu si i za ove što kažu da žive kroz decu. To ja stalno pričam. Ako tebe samo to objašnjava, ako si ti samo otac/majka i ništa više, onda si jedno veliko ništa. Smisao života ne sme da ti bude samo u tome, jer deca jednog dana odrastu i odu od tebe, i šta si onda? Onda čekaš da postaneš deda/baba, ali si, van toga i dalje ništa. Ništa mi se to ne sviđa.

Film nisam gledala, ali ima dosta takvih, sa pogledom u budućnost. A to uvek bude još gore, nego što se predviđa. Eno siroti Orvel napisa onu nesrećnu "1984" kao najgori mogući scenario koji može da nas snađe jednog dana. Oni uzeše pa napraviše po tome rijalitije. I bolestan narod ne radi ništa drugo, nego sedi i gleda šta polusvet na ekranu radi, 24 sata dnevno.

Veruj mi, malo mi je muka od ovog sveta tako da, da se vratim na početak, ispada da je zaista svejedno kad ćeš da umreš. Što se mene tiče, dok budem mogla da radim, da stvaram nešto kreativno, dotle vredi da živim. Kad ne budem, neka ni mene ne bude više, u ovoj dimenziji. Nastaviću da živim kao Zvončica. :dance2:

A šta beše pitanje? :beee:
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
E to Zvončice moja već si odgovorila na pitanje inače nijesi ti jedna od retkih već JEDINA i nezamenljiva. :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :give_r: :give_r:

Pravi dijamanti pogotovu oni krupni su retki i zato basnoslovno vrede.. znaš ti na šta ja mislim. :);):cool:Potpisujem sve što si rekla ko da sam sam rekao inače lako je tebi kada si nebrušen dijamanat. Dok mi ćorci nijesu nam dovoljna dva oka za plakanje. Nikada nećemo biti dijamanti. :(:(:(:(:(:(:(
 
Natrag
Top