Obeležavanje delova teksta u Office 2007

Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
11
Drugari, zdravo!

Nekome će biti smešno moje pitanje, ali ja ne mogu da ga rešim, pa vas molim da mi pomognete.
Radi se o obeležavanju nekog segmenta teksta, kružnicom, pravougaonikom, pravougaonikom sa zaobljenim ivicama,elipsom...u Office 2007.
Tražeći po forumima našao sam da se to radi u "Insert>Shapes", ali ja tu dobijam površine koje mi prekrivaju tekst, a ja želim da ih okružim i da tekst ostane vidljiv.
U Office 2003,to nije bio problem, ali ovde jeste!

Veliki pozdrav!
Zoran.

Prikačeni fajl je urađen u Paint-u.
 

Prilozi

  • Zahtev 1.png
    Zahtev 1.png
    251 KB · Pregleda: 26
Član
Učlanjen(a)
24.09.2009
Poruka
1
Drugari, zdravo!

Nekome će biti smešno moje pitanje, ali ja ne mogu da ga rešim, pa vas molim da mi pomognete.
Radi se o obeležavanju nekog segmenta teksta, kružnicom, pravougaonikom, pravougaonikom sa zaobljenim ivicama,elipsom...u Office 2007.
Tražeći po forumima našao sam da se to radi u "Insert>Shapes", ali ja tu dobijam površine koje mi prekrivaju tekst, a ja želim da ih okružim i da tekst ostane vidljiv.
U Office 2003,to nije bio problem, ali ovde jeste!

Veliki pozdrav!
Zoran.

Prikačeni fajl je urađen u Paint-u.
desni klik kada obelezis,izaberes format shapes i podesis transparency na 100% , sada ce text biti vidljiv
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
117
desni klik na na iscrtani oblik, odaberi order pa onda send behind text i to je to!
 
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
5
Ukoliko sredina kruga/četverokuta treba biti prozirna onda desni klik i format - izabrati prozirnost ispunjenja. Ukoliko text smeta onda se može iscrtani lik staviti ispred ili iza texta.
 
Natrag
Top