Laptop mi ne čita neke diskove

VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.388
Nije baš 10 godina, kupljen re 7 godina. I nije ni 20 diskova prošlo kroz njega...
Nisam raziumeo šta jkošta 10 evra, citiram:
"mijenjaj to...cca 10 eura..."
Ja koji sam jak pusac unistih opticke uredjaje sa dimom od cigara svaka dva tri mjeseca moram da rastavljam i cistim laser mehaniku.Dim od cigareta je zeznut.Meni poslije sve bude ok jer je ispravno ali moze se naravno desiti da vremenom osteti se ili otkaze opticki uredjaj.Pokusaj da izvadis i ocistis ako i tad bude zezao kao sto rece covjek u prethodnom komentaru na izdisaju je definitivno.
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Ја нисам пушач... Ово ме подсети на ону ситуацију код доктора:
- Немојте да пушите!
- Докторе, никада нисам дуванио-
- Алкохол нипошто!
- Докторе, хронични сма трезвењак..
- Не претерујте са кафом
- Не пијем је уопште...
- нипошто сува храна, фас-фуд..
- докторе, једем кувано сваки дан...

И онда доктор, не знајући шта ће, каже пацијенту да је то од стреса, то јест - на нервној бази...
*
У сваком случају, код мене није проблем дувански дим, него прашина. Иначе, сви остали лаптопови које виђам, као да су полирани па им се прашина мање прима. Овај мој, чистим га сваки дан (споља) и опет нема сјај. Његова површина је некако ситно-зрнаста...
 
Učlanjen(a)
02.06.2015
Poruka
190
Da li možda dižeš laptop na mestu gde je postavljen DVD? Ako ti je to prešlo u praksu, vrlo je moguće da je otišla plastika, a samim tim se i laser poremetio. Meni se to desilo. Ništa, izvadio sam ga, kupio Caddy i SSD i zaboravio na DVD. Koristim ga samo na desktop računaru.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Trandafilko, zameni glupi DVD. Niti ista imas na njemu da podesavas niti bilo sta mozes da uradis ako ciscenje ne pomaze. Ako slucajno nisi daleko dodji i poklonicu ti ga.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.335
Ako si slucajno blizu mene,isto dodji dacu ti imam rezervni.Samo su na ATA kacenje.
 
Natrag
Top