Mio navigacija

Učlanjen(a)
04.09.2010
Poruka
5
Pozdrav svima , imam navigaciju MIO 6970 LM truck , poceo sam da je apdejtujem a baterija mi je na umoru , i naravno je prekinut apdejt tako da se sada upali ali ne ulazi u meni karti samo okrece , postoji li neki reset da vratim na fabricka podesenja , ne razumem se bas nas i zato hvala svima unapred na pomoći .
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.658
Apdejt bilo čega se radi isključivo kada je uređaj priključen na napajanje i sa po mogućstvu punom baterijom.
A šta si apdejtovao, kako i čime? Još si daleko od fabričkog reseta, nije to mobilni telefon.
"Ne ulazi u meni karti"? "...samo okreće..." šta? Hoćeš da kažeš da se softver pokreće, ali puca? Ili se navi pali ali tokom inicijaliyovanja zaglavi? I koji softver je bio na njemu, originalni MIO-ov ili je stavljen iGO?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
04.09.2010
Poruka
5
Apdejt bilo čega se radi isključivo kada je uređaj priključen na napajanje i sa po mogućstvu punom baterijom.
A šta si apdejtovao, kako i čime? Još si daleko od fabričkog reseta, nije to mobilni telefon.
"Ne ulazi u meni karti"? "...samo okreće..." šta? Hoćeš da kažeš da se softver pokreće, ali puca? Ili se navi pali ali tokom inicijaliyovanja zaglavi? I koji softver je bio na njemu, originalni MIO-ov ili je stavljen iGO?
hvala na pomoći unapred , sad kada ga uključim u autu jer tu jedino pali , startuje i kad treba da mapu ucita zabode nema reakcije da da se odabere zemlja jezik i osnovno ali ucitavanje ne , ne razumem se bas bas ali sam hteo da probam i napravih belaj . Inace ima i licencu za dozivotan apdejt znaci sertifikovan. Hvala jos jednom na interesovanju .
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.658
Nemaš samostalni punjač? Može ti poslužiti od nekog starijeg mobilnog telefona (do 1A) samo ćeš mikro usb kablić zameniti takozvanim mini petopinski (Mini 5-pin). Obavezno da baterija bude puna.
Isti kablić se koristi i za priključivanje na komp. Ako si koristio takav i nastao je problem, ili je taj kablić loš ili ti usb na računaru nije dobar. Kupi drugi, jefrini su. A ako si prekinuo proces, jasno je.

I dalje nisi ništa objasnio - kako si to probao da ga apdejtuješ, čime ... šta si tačno radio.
Ako sam dobro shvatio, uređaj se normalno inicijalizuje, ali kad treba da pokreneš navigacioni softver tada se ublokira. Onda mu treba ponovo ubaciti mape.

Doživotni apdjet ne znači da navi ima apdejt dok si ti živ ili dok je on čitav :)
To samo znači da će imati podršku onoliko koliko su predvideli da bude njegov tržišni vek, 2 god, 5, 10 ...
Oporavak uređaja i njegov "reset", ponovno ubacivanje mapa, radi njihov softver - MioMore Desktop. Dobro pročitaj uputstvo kako se koristi, proces ne smeš prekidati.

Ako sve to ne prođe, postoji način da se na SD karticu ubaci skripta za tzv otključavanje uređaja, pored nje iGO, i da onda pokrećeš njega sa kartice. SD kartica ne mora biti brza (class4 je dovoljan), ali mora biti kvalitetna. Samo najpre probaj da mu ponovo ubaciš originalne mape preko Mio softvera.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
04.09.2010
Poruka
5
Hvala na savetima i ipak cu morati da nadjem nekoga ko to radi u Krusevcu i da se stavi nova baterija i odradi proces kako treba . Da skinuo sam apdejt i ubacio ga na karticu i kad je poceo da apdejtuje ode baterija i cao zdravo . Veliki pozdrav i izvinjavam se sto reagujem kasno imam zdravstvenih problema pa nisam uvek u stanju da budem fokusiran na duzu prepisku ili lutanja po netu .
 
Učlanjen(a)
26.03.2009
Poruka
11
Ne znam da li sam pogodio, ali problem je sledeći: imam stariju Mio navigaciju za koju nemam više ažuriranja. Interesuje me da li postoji i dalje na neki način mogućnost ažuriranja baš Mio. Na istom uredjaju sad koristim Igo navigaciju koja mi radi bez ikakvig problema. Hvala na pomoći.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.658
Pogrešio si temu, Nens će naknadno prebaciti gde treba, pretpostavljam
Ne možeš više apdejtovati Mio softver/mape, koje god da su: A bogami i nema svrhe, debelo zaostaju.
Imaš ubačen iGO, uživaj
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
917
Nema ništa od mio mapa novih tako da je najsigurnije da koristiš igo jer za njega ima još uvijek mapa i rade kako ti je bocky rekao ja imam za taj uređaj šel koji radi odlično sa igo navigacijom ,ako ti to zatreba mogu negdje uploadovati i pustiti ti da si skineš.
 
Natrag
Top